2014 metų akcija

„Palankaus vėjo malūnėliai“ Kaziuko mugėje 2014 m.

Kovo 7–9 dienomis Vilniaus Kaziuko mugėje vyko penktoji šaunių žmonių sugalvota ir „Rugutės“ savanorių tęsiama akcija „Palankaus vėjo malūnėliai“. Plačiai paskleista gera nuotaika šiemet neišsiteko vien Vilniaus mieste – kovo 14–15 dienomis „Rugutės“ palapinė ir pardavėjų komanda persikėlė į Kauno Laisvės alėją, kur vyko Kazimiero mugė!

Palankaus vėjo viesulas spėjo apsukti galvas rekordiniam būriui žmonių. Ir Vilniuje, ir Kaune malūnėlių prekyba sekėsi puikiai, o pirkėjų entuziazmo nesumažino net permainingi pavasario orai. Dauguma prie „Rugutės“ palapinės atskubėjusių žmonių jau žinojo, ką reiškia „Palankaus vėjo malūnėliai“ ir kas yra „Rugutė“. Savo šeimininką surado kiekvienas unikalus rankų darbo malūnėlis, kurių iš viso šiemet buvo 620.

„Palankaus vėjo malūnėliai“ 2014 m.

Akcijos metu iš viso surinkta 17 670 Lt.

Džiaugiamės, kad „Palankaus vėjo malūnėliai“ sėkmingai tęsia savo misiją ir dėkojame kasmet didėjančiam žmonių, vienaip ar kitaip prisidedančių prie šios akcijos įgyvendinimo, ratui:

AČIŪ darbštiesiems padėjėjams, gręžusiems, kalusiems, dažiusiems ir kitaip gaminusiems malūnėlius.
AČIŪ mažiems ir dideliems malūnėlių kotelių dailininkams už aveles ir besmegenius, bites ir balerinas, ornamentus ir tapybą, minimalizmą ir impresionizmą.
AČIŪ nepakartojamiems malūnėlių pardavėjams Vilniaus Kaziuko ir Kauno Kazimiero mugėse.
AČIŪ Vaidonei už puikų plakatų dizainą.„Palankaus vėjo malūnėliai“ Kazimiero mugėje 2014 m.
AČIŪ UAB „Antalis“ už plastiką malūnėlių sparneliams.
AČIŪ už naują draugystę Lietuvos vaikų ir jaunimo centro dailės studijai „Svajoklis“, šeimos užimtumo centrui „Pasakų vaikai“, paliatyviosios slaugos centrui „Vita digna“ ir galerijai „Mažoji galerija“.

Iš visos širdies dėkojame Kaziuko ir Kazimiero mugių lankytojams, kurie namo sugrįžo nešini malūnėliu ar net keliais. Juk taip jauku vaikštant mieste matyti balkonuose besisukančius baltus sparnus ir žinoti – gera darantis žmogus ten gyvena.

Mintimis apie „Palankaus vėjo malūnėlius“ dalijasi akcijos dalyviai:

2014 m. „Palankaus vėjo malūnėlių“ plakatas, Kaunas

Lyra:
Iki šiol matau saulę mugės lankytojų veiduose ir girdžiu, kaip pritariamai jie kikena. Jų nebaugino malūnėlių kaina, netrikdė paramos idėja. Puikūs Lietuvos žmonės!
Ypač džiaugiuosi, kad malūnėlius pamilo ir mano draugai. Štai, Jurgai išsivystė priklausomybė kotelių marginimui ir kilo mintis panašia technika dekoruoti savo batus. Po mugę vaikštinėjęs Vaidotas netyčia įsisuko į pardavėjų būrį ir tapo savanoriu. Trūksta žodžių apibūdinti šauniausiai pardavėjai Astai: ji ne tik padėjo močiutėms surasti anūkėlius, bet ir įsiūlė malūnėlį pro šalį važiavusio automobilio vairuotojui. Viso to neįmanoma užmiršti!
Nuostabu matyti sugrįžtančius – tuos, kurie jau turi ne vieną malūnėlį, bet dega noru įsigyti dar. Ar malūnėliais užsikrečiama? Tikrai taip!

Živilė:
„Palankaus vėjo malūnėliai“ pirmą kartą atpūtė iki Kauno, kur buvo priimti su saule, šeštadienį pakrikštyti lietumi, o sekmadienį išsiųsti namo už gerą elgesį. „Palankaus vėjo malūnėliai“ buvo gerų širdžių sukurtas stebuklėlis, pripūtęs kišenes gerų emocijų visiems – malūnėlius pirkusiems, pardavusiems, pažiūrėjusiems, nusišypsojusiems, paaukojusiems. Tikiuosi, kad pačios pilniausios kišenės bus tų, kuriems to labiausiai reikia, – palankaus vėjo gaudytojų.

Jurgita:
Ta diena, kai teko pardavinėti malūnėlius Vilniuje, buvo viena gražiausių ir teigiamiausių šį kovą.

2014 m. „Palankaus vėjo malūnėlių“ plakatas, Vilnius

Diana:
Du atradimai:
Pirmas. Kai paimi į rankas spalvotą medžio lazdelę, galvoje nelieka jokių neigiamų minčių, išnyksta problemos, pasitraukia rūpesčiai. Laikas sproginėja spalvotais burbulais ir didelis džiaugsmas užlieja sukūrus mažą stebuklėlį sau ir kitiems.
Antras. Kai kvieti kitus ateiti susipažinti su „Palankaus vėjo malūnėliais“, supranti, kiek daug gerų ir jautrių turi draugų, artimųjų, pažįstamų ir visai nepažįstamų, kuriems gera daryti gera!

Tekstas ir nuotraukų galerija – labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ tinklalapyje.